PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Wednesday 24.04.2024
Search
  Search centre
Czech Republic Index
BASIC INFORMATION
  Basic facts about Czech Republic
The best of Czech
Regions in Czech Republic
Tourist regions
Turistické oblasti
Towns and municipalities
Euroregions
Microregions and associations
Picturesque regions
ACTUALITIES AND EVENTS
  Actualities
Action databank
Folk activities and festivals
Tourist activities
PRAGUE - HEART OF EUROPE
  City of PRAGUE
Prague information centres
Calendar of activities in Prague
Balneology
  Spas
Health insurance
Congress Tourism
  Exhibitions and exhibition grounds
Congress centres
Exhibitions and promotion
Congresses and conferences
Fairs and exhibitions
Tourism and leisure time
  Information centres
Culture and entertainment
UNESCO sights
Sights and architecture
Ecclesiastical monuments
Castles and chateaux
Active holiday
Hiking
Rural tourism
Cycling tourism
Water tourism and sports
Wine tourism
Sport and relaxation
Czech Tourists Club
Travel offices
Folklore and Traditions
  Folklorní sdružení
Folk ensembles
Folk festivals
Folk traditions and customs
Folk craft and products
Nature and its protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Protected landscape areas
Natural points of interest
Caves and abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Nature trails
Accommodation & dining
  Car-camping, camping site
Hotels, Boarding houses
Chaty a chalupy
Recreation areas
Further accommodation
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomic specialities
Commerce and services
  Services for motorists
Shopping centres
BUSINESS PROMOTION
  Investment opportunities
Financial sector and insurance
Properties for sale
Industrial production
Food production
Království perníku

Městské informační a turistické středisko ve Zlíně

ZLÍN - Moderní město Zlín sice turistům nenabízí vznešené chrámy nebo středověké tvrze, oplývá však množstvím zeleně a pyšní se ojedinělou funkcionalistickou architekturou. Navíc se stále zlepšují služby poskytované v oblasti cestovního ruchu. Zlín si v posledních letech nachází příznivce nejen mezi obyvateli České republiky. V ulicích města stále častěji zaznívá němčina, angličtina, ruština, či italština. Slovenské zájezdy se díky blízkosti hranic staly samozřejmostí.
Sílící cestovní ruch si vyžádal zkvalitnění servisních služeb pro turisty a zřízení Městského informačního a turistického střediska přímo v budově radnice. Pět pracovníků, pověřených podáváním informací, se zde střídá v celodenních službách. Městské informační a turistické středisko (MITS) je otevřeno od pondělí do soboty.
Městské informační centrum ve Zlíně
Informační středisko Magistrátu města Zlína bylo původně zřízeno na základě zákona č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím v roce 2000. Nejdříve se jeho pracovníci zabývali pouze poskytováním informací o činnosti jednotlivých oborů magistrátu, vydávali úřední formuláře a žádosti a fungovali jako podatelna. Kromě toho v informačním středisku přijímali a řešili připomínky, stížnosti a doporučení občanů. Byla využita i moderní technika. Zájemci mají k dispozici internet i městský intranet, kde si mohou sami vyhledat základní údaje o městě.
K úředním formulářům postupně přibyly tiskové materiály, které radnice vydává: mapy, brožury, pozvánky na akce pořádané městem a městský Magazín Zlín, který je navíc zdarma distribuován do všech zlínských domácností. Do informačního střediska začali přicházet turisté a chtěli doporučení k ubytování či tip na dobrou restauraci, popis okolních památek nebo informace o kulturních akcích v regionu. Zdejší pracovníci se rychle přizpůsobili těmto požadavkům a nyní již mají k dispozici katalog ubytování, přehled restaurací, zajišťují předprodej lístků apod. Záběr informačního střediska se stále rozšiřuje a jeho agenda roste.
Rok 2003 byl pro zlínské informační středisko již na začátku velmi úspěšný. Radniční informační středisko nejdřív získalo certifikát člena sítě turistických informačních center regionu Slovácko v kategorii oblastního centra. Podmínky zahrnovaly například zajištění sobotního provozu, základního informačního servisu pro turisty, zprostředkování ubytování, nabídku prodeje vstupenek do kulturních a společenských institucí, dostatečně široký prodej propagačních předmětů - to je jen malý výčet náplně MITS Zlín. Asi za měsíc se podařilo získat i členství v Asociaci turistických informačních center České republiky (ATIC ČR), certifikát kategorie B a charakteristické zelené logo.
Úspěšně se rozvíjí spolupráce informačních středisek celého Zlínského kraje. Dochází ke vzájemné výměně tiskových materiálů a turistických průvodců. Pracovníci informačních center se vzájemně navštěvují a dělí se o zkušenosti. Zlín neopomíjí ani prezentaci na veletrzích cestovního ruchu. Zlínský stánek lákal odborníky i turisty na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2003 v Brně i na Slovakiatour 2003 v Bratislavě.

Eva Manišová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

19.04.2003 v 20:14Ing. Ladislav Hollý

Měl jsem možnost využít služeb Vašeho informačního centra při pracovním jednání na Zlínském kraji. Příjemně mne překvalil jak interiér a vybavení MITS, tak hlavně znalosti a ochota Vašich pracovníků.

Děkuji


Zveřejněno 31.03.2003 v 13:24 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA