PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sonntag 26.05.2024
Suchen
  Suchzentrum
Register der Tschechischen Republik
GRUNDINFORMATIONEN
  Grundinformationen von CZ
Das besten aus Tschechien
Regionen in der Tschechischen Republik
Touristische Regionen
Turistické oblasti
Städte und Gemeinden
Euroregionen
Mikroregionen und Vereinigungen
Malerische regionen
AKTUALITÄTEN UND AKTIONEN
  Aktualitäten
Aktionsdatenbank
Volksaktionen und Festspiele
Touristische Aktionen
PRAG - DAS HERZ EUROPAS
  Stadt PRAG
Prager Informationszentren
Prager Aktionskalender
Badenwesen
  Badeeinrichtungen
Krankenversicherung
Kongresstouristik
  Ausstellungen und Ausstellungsplätze
Kongresszentren
Ausstellungswesen und Propagierung
Kongresse und Konferenzen
Messen und Ausstellungen
Touristik und freizeit
  Informationszentren
Kultur und Unterhaltung
UNESCO Sehenswürdigkeiten
Sehenswürdigkeiten und Architektur
Kirchliche Denkmäler
Burgen und Schlösser
Aktivurlaub
Wandertouristik
Agrotouristik
Radfahrtouristik
Wassertouristik und Sporten
Weintouristik
Sport und Relaxation
Klub der tschechischen Touristen
Reisebüros
Folklore und Traditionen
  Folklorní sdružení
Volksgruppen
Volksfestspiele
Volkstraditionen und Gewohnheiten
Volkserzeugnisse, Handwerke
Natur und ihrer schutz
  Biosférická rezervace UNESCO
Naturschutzgebiete
Naturschönheiten
Höhlen und Abgründe
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naturlehrpfade
Unterkunft, verpflegung
  Autocampingplatz, Zeltplatz
Hotels, Pensionen
Chaty a chalupy
Erholungsareale
Weitere Unterkunft
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomische Spezialitäten
Handel und Dienstleistungen
  Dienste für Kraftfahrers
Einkaufszentren
UNTERNEHMENSUNTERSTÜTZUNG
  Investitionsgelegenheiten
Finanzsektor und Versicherung
Realitäten
Industrieproduktion
Nahrungsmittelproduktion
Království perníku

Městské informační a turistické středisko ve Zlíně

ZLÍN - Moderní město Zlín sice turistům nenabízí vznešené chrámy nebo středověké tvrze, oplývá však množstvím zeleně a pyšní se ojedinělou funkcionalistickou architekturou. Navíc se stále zlepšují služby poskytované v oblasti cestovního ruchu. Zlín si v posledních letech nachází příznivce nejen mezi obyvateli České republiky. V ulicích města stále častěji zaznívá němčina, angličtina, ruština, či italština. Slovenské zájezdy se díky blízkosti hranic staly samozřejmostí.
Sílící cestovní ruch si vyžádal zkvalitnění servisních služeb pro turisty a zřízení Městského informačního a turistického střediska přímo v budově radnice. Pět pracovníků, pověřených podáváním informací, se zde střídá v celodenních službách. Městské informační a turistické středisko (MITS) je otevřeno od pondělí do soboty.
Městské informační centrum ve Zlíně
Informační středisko Magistrátu města Zlína bylo původně zřízeno na základě zákona č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím v roce 2000. Nejdříve se jeho pracovníci zabývali pouze poskytováním informací o činnosti jednotlivých oborů magistrátu, vydávali úřední formuláře a žádosti a fungovali jako podatelna. Kromě toho v informačním středisku přijímali a řešili připomínky, stížnosti a doporučení občanů. Byla využita i moderní technika. Zájemci mají k dispozici internet i městský intranet, kde si mohou sami vyhledat základní údaje o městě.
K úředním formulářům postupně přibyly tiskové materiály, které radnice vydává: mapy, brožury, pozvánky na akce pořádané městem a městský Magazín Zlín, který je navíc zdarma distribuován do všech zlínských domácností. Do informačního střediska začali přicházet turisté a chtěli doporučení k ubytování či tip na dobrou restauraci, popis okolních památek nebo informace o kulturních akcích v regionu. Zdejší pracovníci se rychle přizpůsobili těmto požadavkům a nyní již mají k dispozici katalog ubytování, přehled restaurací, zajišťují předprodej lístků apod. Záběr informačního střediska se stále rozšiřuje a jeho agenda roste.
Rok 2003 byl pro zlínské informační středisko již na začátku velmi úspěšný. Radniční informační středisko nejdřív získalo certifikát člena sítě turistických informačních center regionu Slovácko v kategorii oblastního centra. Podmínky zahrnovaly například zajištění sobotního provozu, základního informačního servisu pro turisty, zprostředkování ubytování, nabídku prodeje vstupenek do kulturních a společenských institucí, dostatečně široký prodej propagačních předmětů - to je jen malý výčet náplně MITS Zlín. Asi za měsíc se podařilo získat i členství v Asociaci turistických informačních center České republiky (ATIC ČR), certifikát kategorie B a charakteristické zelené logo.
Úspěšně se rozvíjí spolupráce informačních středisek celého Zlínského kraje. Dochází ke vzájemné výměně tiskových materiálů a turistických průvodců. Pracovníci informačních center se vzájemně navštěvují a dělí se o zkušenosti. Zlín neopomíjí ani prezentaci na veletrzích cestovního ruchu. Zlínský stánek lákal odborníky i turisty na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2003 v Brně i na Slovakiatour 2003 v Bratislavě.

Eva Manišová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

19.04.2003 v 20:14Ing. Ladislav Hollý

Měl jsem možnost využít služeb Vašeho informačního centra při pracovním jednání na Zlínském kraji. Příjemně mne překvalil jak interiér a vybavení MITS, tak hlavně znalosti a ochota Vašich pracovníků.

Děkuji


Zveřejněno 31.03.2003 v 13:24 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA